Як просунути салон краси в пошукових системах і соціальних мережах?

Бачу в Інстаграм рекламу масажної студії. О, якраз давно хотіла на масаж. Переходжу на сторінку студії. Нескінченна кількість сторіс, переглядати які немає часу та бажання. У прикріплених сторісах фото студії, прайс-лист, інформація про масажистів, у стрічці пости із загальними рекомендаціями (а-ля «пити більше води» та «навіщо організму лімфодренаж»), побажання доброго дня, фотографії усміхнених клієнтів на масажному столі.

Інформацію про види масажу не можу знайти. В описі профілю є посилання на сайт. Переходжу. Симпатичний масажист на фото, список процедур, ціни, контакти, заклик записатися. Опису процедур все ще ніде немає. А шкода, було б непогано дізнатися, навіщо мені умовну «Тайську насолоду» або «Королівський догляд» і за що саме я платитиму.

Основний принцип просування незалежно від каналу до банального простий: робіть з вашими клієнтами так, як би ви хотіли, щоб інші компанії чинили з вами. А значить, не кводіть колами, не витрачайте час клієнта там, де його можна заощадити, давайте конкретну зрозумілу інформацію, розповідайте, за що і чому клієнт платитиме, не створюйте штучних складнощів. І взагалі чудово, якщо рекламні заяви відповідатимуть дійсності.

 • Аналізуйте труднощі клієнта на кожному етапі шляху від вашої реклами або пошукового запиту до запису на послугу.
  Довго, складно, незрозуміло – кожна перешкода – привід попрацювати над покращенням клієнтського досвіду (так, клієнтський досвід починається не в момент отримання послуги в салоні, а в момент першого контакту з вашою компанією: реклама, сторінка в соціальній мережі, сайт).

  Ще перед запуском будь-якої реклами запитуйте, що станеться після того, як клієнт потрапить на сайт або профіль у соціальній мережі: що побачить, як діятиме, як компанія реагуватиме на ці дії. Наприклад, чи зможе клієнт скористатися модулем онлайн-запису на сайті або витратить 10 хвилин, заповнюючи поля, вибираючи майстрів і час, а, зрештою, з ним зв'яжеться менеджер, і всі дані потрібно буде повторювати по телефону.

 • Не ведіть клієнтів туди, де вони не зможуть отримати потрібну інформацію.
  Історія із життя. Реклама: "У нас нові догляди для обличчя з косметикою N". Інформації ні на сторінці Інстаграм, ні на сайті немає, крім того, що догляд з'явився. Ціна 2500 грн. Як думаєте, багато людей настільки надихнуться заявою про появу доглядів, що відразу запишуться на послугу за 100 доларів? Чи клієнт гуглитиме назву доглядів та вишукуватиме інформацію в інтернеті? Чи може зателефонувати до салону та попросить адміністратора розповісти докладніше про кожен із 10 доглядів?
 • Якщо ви витрачаєте ресурси, щоб змусити клієнта написати вам, витратіть їх, щоб організувати оперативну обробку заявок.
  Прямо повсюдний біль клієнта – написав питання, і добу чекає на відповідь. За цей час встигає, як правило, знайти альтернативу у конкурентів.

Старе добре SEO

Тепер поговоримо про просування сайту в Інтернеті. У зв'язку з підвищенням вартості та ускладненням алгоритмів просування сторінок у соціальних мережах, сьогодні для багатьох компаній зростає актуальність пошукового просування свого ресурсу.

«Немає способу надійніше заховати інформацію, ніж помістити її на другу сторінку видачі в Google». У цій фразі безперечно є частка істини - рідкісний користувач у своєму бажанні знайти відповідний салон краси, спа-студію або косметологічну клініку заходить далі першої сторінки пошукової видачі.

Тому якщо вашого сайту тут немає, ймовірність, що вас знайде потенційний клієнт, який забив у пошуковому рядку свій запит («антицелюлітний масаж на Оболоні» або «лазерна епіляція»), зводиться практично до нуля.

Що має бути на сайті, щоб він міг забезпечити найвищі показники конверсії?

 • Завжди вказуйте ціни. Якщо динамічне ціноутворення, вказуйте не просто вилку цін, а й те, як змінюється ціна в залежності від конкретних параметрів. Наприклад, не просто стрижка 500-1000 гривень, а ціни в залежності від довжини волосся чи кваліфікації майстра.
 • Фотографії інтер'єру та екстер'єру. Кожен потенційний клієнт має свої вимоги до салону краси або косметологічної студії. Фотографії дозволяють зрозуміти «моє» або «не моє» місце: рівень естетики, стиль інтер'єру, обладнання. Особливо важливо показувати фото, якщо вони відповідають заявленій концепції та філософії бренду, демонструє комфорт/сучасність/професіоналізм.
 • Фото до та після. Якщо йдеться про перукарський салон, достатньо лише фото з результатами робіт ваших майстрів. Тут все очевидно – для різних людей працюють різні тригери: когось чіпляє картинка, текст, технологічні фішки на сайті. Для візуалів фотографії стають ключовим аргументом вибору.

  З менш очевидного: користувачі гуглять, наприклад, "вечірні зачіски", дивляться картинки, і пошукова система показує серед інших роботи ваших майстрів. Користувачеві подобається, він переходить на сайт, приймає рішення про дзвінок або записи.
 • Тексти. Опис процедур із акцентом на вирішення завдань клієнта. Кожна революційна технологія має бути описана таким чином, щоб клієнт чітко зрозумів, як і чому саме вона зробить його життя кращим. Обов'язково вказуйте, для якого типу шкіри, віку, вирішення яких завдань підійде той чи інший догляд – не давайте клієнту приводу відкласти ухвалення рішення на пізніше, тому що потрібно комусь написати, пошукати інформацію, щось уточнити..
 • Тексти мають бути добре структуровані, щоб буквально пробігшись очима, людина відразу могла знайти потрібну йому інформацію. Текст завжди працює у зв'язці з дизайном. Полотна з літер, наскільки б унікальної та корисної інформації вони не містили, прочитають одиниці. А подзвонять і запишуться ще 5-10% від їхньої кількості.

Про що потрібно подбати, щоб ваш сайт «полюбили» пошукові системи?

 • Складання семантичного ядра – це підбір запитів (ключових слів), за якими вас будуть знаходити користувачі, і за якими ви просуватимете сайт. Про це докладно не розповідатимемо, в інтернеті багато інформації.
 • Удосконалення внутрішньої структури сайту – все легко, зрозуміло та логічно для користувача: інформація структурована та систематизована, інтуїтивно зрозуміла навігація між розділами.
 • Відсутність технічних недоліків: дублюючих сторінок, непрацюючих посилань тощо.
 • Внутрішня перелінковка. Використовуйте посилання на внутрішні сторінки сайту, щоб користувач міг отримати додаткову інформацію, відповіді на свої запитання та довше затриматись на сайті. Чим більше часу користувачі проводять на вашому сайті, тим краще для його ранжування. 
 • Релевантність інформації. Пошуковики оцінюють кожну вашу сторінку – наскільки контент відповідає запиту, наскільки корисний, унікальний. До речі, структуровані тексти (розбиті на блоки, із заголовками, списками, інфографікою) подобаються не лише користувачам, а й пошуковим системам. 
 • Зовнішня оптимізація. Коли зовнішні ресурси посилаються на ваш сайт, це підвищує довіру до пошукових систем. Якщо йдеться про органічний трафік, то це будь-які експертні статті в блогах, на медіа-майданчиках або YouTube-каналі, де є згадки вашого салону з посиланням на сайт. Тому якщо даєте інтерв'ю, пишете статті для інтернет-видань, берете участь у форумах, подбайте про наявність посилання.Існують також платні методи, що дозволяють наростити масу посилань.

  Головне, працюйте з компаніями, які використовують легальні «білі» способи, щоби не потрапити під санкції пошукових систем

Якщо SEO – це «гра в довгу», і за три дні залучити клієнтів на сайт за допомогою пошукової оптимізації не вийде, контекстна реклама дозволяє потрапити на перші рядки пошукової видачі, незалежно від того, наскільки ваш сайт відповідає вимогам пошукових систем.

Нема сенсу вибирати щось одне. Якщо ви хочете побудувати систему залучення клієнтів з Інтернету, працюйте комплексно, розподіляючи ресурси в залежності від актуальних завдань та можливостей компанії.

Підключіться сьогодні! Повний функціонал. Перші 7 днів – безкоштовно.

Автоматизуйте до 70% ключових процесів вашого підприємства, заощаджуйте час та ресурси, підвищуйте продуктивність роботи салону чи клініки! Приєднуйтесь до 500 клієнтам CleverBOX:CRM, які вже використовують унікальний функціонал для управління бізнесом у сфері health&beauty!